Türkiye Yazarlar Birliği 2016 yılında ülkemizde yaşanan kültür, sanat ve fikir hayatındaki gelişmeleri değerlendirerek, “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları”nı yılın ilk günü açıkladı.TYB Genel Başkanı Prof. Musa Kazım Arıcan, birlik genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla, ödül alan isimleri kamuoyuna duyurdu..Fahrettin Gün tarafından kaleme alınan "Babanzade Ahmed Naim; Hayatı ve Eserleri" adlı eserimiz Biyografi dalında ödüle layık bulunmuştur. . . .
Devamını Oku >>
Beyan Yayınları, İslam kültürünün yeni kuşaklara ulaştırılmasına yardımcı olabilecek yeni ve farklı bir seri başlattı. İki Dil Bir Kitap adıyla yayınlanan bu seri, pek çok önemli eseri Arapça asıllarıyla beraber sunuyor. İslam inanç ve kültürünün en önemli temsilcilerince kaleme alınmış kimi makale ve küçük eserlerin orijinal halleri ve tercümeleriyle bir arada sunulduğu bu yeni seri, Arapça öğreniminin gelişmesine katkı yanında kimi ko . . .
Devamını Oku >>
Beyan Yayınları tarafından yayımlanan "Hayat Kaynağı Kur'an Tefsiri" isimli tefsirin yazarı Prof. Dr. M. Sait Şimşek ile yapılan SÖYLEŞİUzun yıllar sonra Türkiye'de yerli bir tefsir yayımlanıyor. Tefsir yazmanın zorluğu ve ancak büyük bir birikimle kaleme alınacağını düşündüğümüzde sizi tanıma ihtiyacı doğuyor. "Hayat Kaynağı Kur'an Tefsiri" isimli bu önemli eseri hazırlayan M.Sait Şimşek kimdir?1951 yılında Mardin merkeze bağlı Kumlu köyünde doğdum. Köyde başladığı . . .
Devamını Oku >>