Yazar : Bayram Karaçor
Yayıncı : Beyan Yayınları
Kategori : İslam
Fiyat: 16.10 TL   Liste Fiyatı : 23.00 TL
Ürün Satışta. Temin Süresi: 1 Gün % 30 İndirim
Adet
Etiketler : Yeniler Deneme
Barkod-ISBN : 9789754737233
Yayın Tarihi : 2017-02-27
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Barışa Yön Veren Değerler
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 384
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Barış, huzur ve güvenin sağlandığı, hukukun gözetildiği, adalet ve iyilikle davranmanın değerli sayıldığı ortamın adıdır. Doğal olarak herkes; kendisi, ailesi ve içinde yaşadığı toplum için rahatlık ve güvenlik ister. Buna karşılık birileri; korku, endişe ve zulümle huzuru ve güveni zedeler. Çözül(e)memiş sorunları kullanarak, silahların tahrip edici gücü ve fesatlık senaryolarıyla işgalin ve yağmalamanın yolunu açarlar. Bununla birlikte kimlikle kişilik arasındaki çelişki de bozgunculuğa destek verir. Oysa barış her zaman ve herkes için hayati derecede önemlidir. İnancının bilgisine sahip olmayan; lüks, israf ve gösterişe hevesli, ilişkilerini; servet, mevki ve gücün ölçüleriyle kuran; ırk, mezhep ve çıkarlarla ayrışmış; kardeşlik, dayanışma ve danışmaya önem vermeyen, okumayan, öfkeli, kibirli, kaba, analitik düşünmeyi beceremeyen, çıkarcı, Liberal kapitalizmi içselleştirmiş bireyler ve toplumlar barışın önündeki en büyük engeldir.
Bu çalışma; barışın önündeki engellerle bunların nasıl ortadan kaldırılabileceğinin yollarını göstermeyi amaçlamaktadır.
Barışın önündeki en büyük engel olan huzuru ve güveni kim, niye bozuyor? Bu soruya cevap aramak herkesin sorumluluğundadır.

Okuyucu Yorumları