Format Kitap
Barkod 9789754735529
Yayın Tarihi 2013-05-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Şevket Başıbüyük

Kitap Tanıtım Yazısı :
Ramazan Keskin Hocamız, Malatya ilim havzasında yetişmiş, kendisini yetiştirmiş, geliştirmiş, fikriyatıyla donatmış ve ilmî vukufiyete sahip değerli bir âlim ve mücadele adamıdır. Kurân kursuyla başlayan, imam-hatip okuluyla devam eden ilim tahsili, üniversite mezuniyetiyle Malatya ilim havzasında daha güçlü hale gelmiş ve Suriyedeki çalışmalarıyla ilmî nüfuzunu artırmıştır. Havzanın öncüleri ve âlimleri olan Mehmet Said Ertürk ve Mehmet Said Çekmegil ile 1970li yıllarda tanışmış, genç yaşlarda havzanın bereketinden ve feyzinden faydalanmaya başlamıştır. Bu tanışma, 1980li yıllarda daha ileri boyutlara taşınmış, sürekli ilmî meselelerin müzakere ve mütalaa edildiği ortamlara dönüşmüştür.
Ramazan Keskin Hocamız, her daim hakkı haykıran, bu hususta kınayıcının kınamasından korkmayan, cesur, muhakeme gücü çok kuvvetli, düzenli bir fikir müktesebatına sahip, meseleleri derinliğine inceleyen, araştıran ve sorgulayan bir şahsiyettir. Yeniliğe, değişime ve eleştirilere açık, sürekli kendisini yenileyen, yaşadığı toplumu, sistemi ve uluslararası sistemi iyi tanıyan gerçek bir âlim hüviyetine sahiptir. Halkın derdiyle dertlenen, hemen her düğünde ve duyduğu her cenazede hazır bulunan ve mutlaka orada aşir okuyarak tebliğ yapan, hastalarını ziyaret eden, gücü oranınca hatta daha fazlasıyla ihtiyaç sahiplerinin maddî ve manevî yardımına koşan bir halk adamıdır.
İslâmî çalışmalarla yakın diyaloglar kuran, herkese eşit mesafede kuşatıcı olarak yaklaşan, İslâmın din olarak hayata hâkim olması için gayret eden, İlâyı kelimetullahı yüceltmek için çalışan, ilmiyle amil ve ihlâs sahibi bir hareket adamıdır.
Değerli kardeşimiz Şevket Başıbüyük, bu dönemde Keskin hocamızın, hep yanında olmuş, günlüğünü tutmuş ve bir kitap haline getirmiştir. Aslında kendisi de 28 Şubatın mağdurlarından birisidir. Kitabın ismini de Diz Çökmeyen Adam şeklinde koymuş, o tarihi tescillemeye çalışmıştır.
Gerçekten Ramazan Keskin Hocayı tanımak, 28 Şubat darbesinin Malatyaya, ilim adamlarına ve halka verdiği zararları müşahede etmek isteyenlerin okuması gereken bir kitap ortaya çıkmıştır.
Mehmet Çelen.

devamını oku..
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 75
indirim
4.90
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 15.10
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %75.5 indirim