Format Kitap
Barkod 9789754736700
Yayın Tarihi 2016-07-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 280
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hüseyin K. Ece

Kur'an'ın anlaşılması ve hayata rehber kılınması konusunda yayınladığı kitaplarla tanınan Hüseyin K. Ece, yine Kur'an merkezli yeni bir eseri okuyucuların hizmetine sundu. Hüseyin K. Ece, daha önce yayınladığı Ayetler ve İşaretler, Kur'an'ın İnsan Modeli: İyiler ve Daha İyiler adlı çalışmalarında olduğu gibi bu yeni eserinde de insanları İslami bir çerçevede düşünme ve yaşamaya davet ediyor.
Bilindiği gibi insan, sınırsız özgürlüğe sahip bir varlık değildir. Her istediğini, aklına her eseni, canının her çektiğini yapamaz. Her istediğini yapmak isteyen, tanrıdan rol çalmaya kalkışmaktadır. Zira her dilediğini yapabilecek yegâne varlık, tek olan ilâhtır.
Kişisel ve toplumsal hayat, kurallarla, ölçülerle ve değerlerle anlam kazanır ve huzurla devam eder. Kuralsızlık, başıboşluk, ?ne yapacağıma ben karar veririm tavırları; kaos, fitne, huzursuzluk, güvensizlik ve hakların kaybolmasını beraberinde getirir.
Hayatın yaratılış amacı doğrultusunda devam etmesi için Allah (c) vahiyle insanlara ölçüler, sınırlar ve kurallar göndermiş, onları elçileriyle insanlara öğretmiştir.
Biz bu ölçüleri Kur'an'da buluyoruz. Bunların bir kısmı tasavvurla, bir kısmı inançla, bir kısmı değer yargılarıyla, bir kısmı davranışlarla, bir kısmı da diğer varlıklarla ilişkilerle ilgilidir. Bütün bu ölçüler insanı hayra, fazilete, sevaba, mutluluğa götürür, insanı kâmil (olgun) yapar, Allah'ın rızasını ve hayat imtihanını kazandırır.
Allah'ın indirdiği ölçüler, hükümler, kurallar, Kur'an'ın eskimez, miadı dolmaz, zamanı geçmez evrensel ölçülerdir. Bu ölçü ve ilkeler her devrin, her kültürün, her ülkenin insanı için geçerlidir, faydalıdır. Zamanın geçmesiyle bunların doğruluğunda bir eksilme olmaz, faydaları yürürlükten kalkmaz.
Bu çalışma, Kur'an'daki bu eskimez ölçülerden, bu evrensel değerlerden bir kısmını anlatmaya çalışmaktadır. Akademik veya dilbilimsel bir araştırma olsun diye değil; Vahyin kitabını indiriliş amacı doğrultusunda okuyalım, anlayalım ve hayat haline getirelim diye.
Unutmamak gerekir ki Kur'an, sadece okunmak için değil, iman edenlerin hayatına yön versin, hayatın öznesi olsun diye gönderilmiştir. Bu anlamda onun hükümleri ile hükmetmeyenler çok zarardadır. Onun ölçülerini beğenmeyenler, onlara sırtını dönenlerin kayıplarını, Kur'an'ın eskimez ölçülerine uyanların da kazançlarını anlatmaya kelimeler yetmez.
Kur'an'dan Eskimez Ölçüler, Kur'an'ın düşünceye, hak inanca, güzel ahlâk ve davranışlara, ibadet ve kulluk anlayışına, güvenilen ve başkasını hesaba katan kişiliğe, sosyal hayatta aktif olmaya, ölçülü kazanıp harcamaya, aşırılık yerine mutedil olmaya, eline ve diline sahip olmaya, hayatı minyatür cennete çevirmeye dair ölçülerinden bir kısmını anlatmaya çalışmaktadır.
Hüseyin K. Ece tarafından kaleme alınan ve Beyan Yayınları tarafından okuyucuların istifadesine sunulan Kur'an'dan Eskimez Ölçüler kitabı, hayatına bir anlam, davranışlarına meşru bir çerçeve çizmek isteyen insanlar için bir kılavuz kitap özelliğini taşımaktadır.

devamını oku..
Bu üründen 5 adet satılmıştır.
% 30
indirim
17.50
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 7.50
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim